Сьогодні в затишній концертній залі нашого Хеседа відбулася важлива подія — презентація дев’ятого випуску літературно-публіцистичної збірки «ШТЕТЛ». Кожен охочий мав змогу долучитися до цього заходу, сповненого тепла, натхнення та глибоких роздумів.



Метою збірки є ознайомлення читачів із сучасною єврейською спадщиною Общинного округу «Хесед Бешт» крізь призму особистих історій, есе, поезії, інтерв’ю та інших форм самовираження. Центральна тема випуску — «МИ — НАРОД» — покликана осмислити єврейську ідентичність, її витоки та значення у сучасному світі.
Автори цього видання — люди, які розповідають про єврейство у двох вимірах: минулому та сьогоденні. Вони нагадують про величну історію народу, що зумів зберегти віру, традиції та культуру навіть у найтемніші часи. Водночас їхні розповіді актуалізують сучасне життя громади, яке продовжує передавати цінності наступним поколінням.



Презентацію відкрила Ольга Нікітіна, менеджерка зі зв’язків з громадськістю ХБФ «Хесед Бешт». Вона розповіла про значення самого поняття «штетл» — невеличких містечок, у яких колись вирувало єврейське життя, — і про те, як це життя відображено у творах відомих художників. Ольга також поділилася історіями про авторів, які вкладають у свої тексти любов, бачення і глибокі особисті думки.
На подію завітав як авторський склад нового видання, так і колеги з книгозбірень міста та області, митці і волонтери фонду. Мистецьким візерунком музики оздобили подію наші учасниці-вокалістки ансамблю «Шир Самеах».
За літературну прекрасу авторською поезією відповіла знана хеседовська поетеса – Любов Шлаін. 🤲
З вітальним словом до прийдешнього свята Песах виступив равин міста Хмельницького Йосип Тейтельбаум.
Кожне видання «ШТЕТЛу» — унікальне, неповторне та надзвичайно цінне. Ми щиро дякуємо всім, хто долучився до заходу. Для нас велика радість поділитися з вами цією подією. Ваш інтерес і підтримка — це наша найкраща мотивація працювати далі з натхненням і душею.
Нагадуємо, що новий випуск «Штетлу» об’єднаний темою – «Ми-Народ!». З його змістом можна познайомитися у бібліотеці фонду за адресою: вулиця Кам’янецька 58/1 та на сайті https://hesedbesht.org.ua/%d0%b1%d1%96%d0%b1%d0%bb%d1%96%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0/
.






